Hikvision NVR DS-7608NXI-K2(D), AcuSense, 8 channels, 2 HDDs up to 10TB, VGA and HDMI outputs, In 80 Mbps/Out 80 Mbps
Prestanda
| Videoingångskanaler | 8 kanaler |
| Larmingångskanaler | 4 |
| Larmutgångskanaler | 1 |
| Antal kanaler som kan spelas upp samtidigt | 8 kanaler |
| Upplösningar som stöds | 12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Maximal upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Ljudformat som stöds | AAC, G.711 A-law, G.711 μ-law, G.722, G.726 |
| Videoformat som stöds | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps |
| Ingående bandbredd | 80 Mbit/s |
| Utgående bandbredd | 160 Mbit/s |
| Ansiktsigenkänning | Ja |
Trådlös LAN
| Wi-Fi | Nej |
Lagring
| Hårddiskkapacitet | 10 TB |
| Antalet hårddiskar som stöds | 2 |
| Maximal lagringskapacitet | 20 TB |
| Hårddiskens gränssnitt | SATA |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI-utgång | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 2 |
| VGA (D-Sub) utgångsportar | 1 |
| RCA-ljudingångar | 1 |
| RCA-ljudutgångar | 1 |
| Antal interna SATA-portar | 2 |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Stöd för nätverksprotokoll | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP, HTTP, HTTPS |
Egenskaper
| Rackmontering | Ja |
| Rackkapacitet | 1U |
| Produktens färg | Svart |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 15 W |
| Uteffekt | 3,3 A |
| Utgångsspänning | 12 V |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -10 - 55 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
Vikt & dimension
| Bredd | 385 mm |
| Djup | 315 mm |
| Höjd | 52 mm |
| Vikt | 1 kg |