Ernitec Cygnus 8 Channel NVR,
Prestanda
| Videoingångskanaler | 8 kanaler |
| Larmingångskanaler | 8 |
| Antal kanaler som kan spelas upp samtidigt | 8 kanaler |
| Larmutgångskanaler | Ja |
| Video-inspelningslägen | 2160p |
| Maximal upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Upplösningar som stöds | 12MP, 8MP, 6MP, 5MP, 4MP, 3MP, 1080P, 720P, D1 |
| Antal användare | 8 användare (er) |
| Video rörelsedetektor | Ja |
| Video detektering | Ja |
| Multiskärm | Ja |
| Ingående bandbredd | 80 Mbit/s |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps |
| PTZ-styrning | Ja |
| Antal fläktar | Ja |
| Säkerhetskopieringsfunktion | Ja |
| Utgående bandbredd | 56 Mbit/s |
| Inspelningstyp | Kontinuerlig, Schema, Event, Manuell |
| Ansiktsigenkänning | Ja |
Trådlös LAN
| Wi-Fi | Nej |
Lagring
| Hårddiskkapacitet | 12 TB |
| Antalet hårddiskar som stöds | 2 |
| Maximal lagringskapacitet | 24 TB |
| Hårddiskens gränssnitt | SATA |
| Hårddiskens storlek | 3.5" |
| RAID-stöd | Nej |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 8 |
| Ethernet WAN | Ja |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| HDMI-utgång | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 3 |
| VGA (D-Sub) utgångsportar | Ja |
| Antal interna SATA-portar | 2 |
| Linje in | Ja |
| Ljudutgång | Ja |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.1x |
| Stöd för nätverksprotokoll | HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, UPnP, UDP, RTSP, SMTP, NTP, DNS, DHCP, P2P, IP Filter, DDNS, 802.1X, SNMP, 3G/4G, PPPoE |
Egenskaper
| Rackmontering | Nej |
| Brand kompatibilitet | Ernitec |
| Produktens färg | Svart |
| På / av-knapp | Ja |
| Återställningsknapp | Ja |
| Kompatibla produkter | ONVIF, SDK, CGI |
| LED-indikatorer | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (max) | 15 W |
| AC-inspänning | 100-240 V |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 128 W |
Systemkrav
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -10 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 90% |
Tekniska detaljer
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Garantiperiod | 5 År |
| Certifikat för överensstämmelse | Lag om nationellt försvarstillstånd (NDAA), CE, Federal Communications Commission (FCC) |
Vikt & dimension
| Bredd | 372 mm |
| Djup | 315 mm |
| Höjd | 47 mm |
| Vikt | 2,1 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 4 kg |