Produktnummer: C60-164-30-250-V2
EAN: 4711502640156
Artikelnummer: F25170487
AETEK Switch
Tillverkare: AETEK
EAN: 4711502640156
Artikelnummer: F25170487
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(3.564,80 exkl. moms)
(3.564,80 exkl. moms)
Tillverkare: AETEK
Data transmission
Switch kapacitet 40 Gbit/s
Genomströmning 26,784 Mpps
Jumboramar 9216
Anslutningar
Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar 18
Antal SFP-modulplatser 2
Antal Combo SFP-portar 2
Konsolport RJ45
Ethernet LAN features
Auto MDI / MDI-X Ja
Power over Ethernet (PoE)
Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet 16
Power over Ethernet (PoE)-effekt per port 30 W
Total Power over Ethernet (PoE)-budget 240 W
Övrigt
Strömförsörjning 250 W
Strömtillförsel
AC-inspänning 100-240 V
4
Design
Antal fläktar 1 fläkt/-ar
Vikt & dimension
Djup 440 mm
Bredd 200 mm
Höjd 44 mm
Vikt 3 kg
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 50 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 90%
Fuktighet (förvaring) 10 - 90%
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L2
Webbaserad adminstraion Ja
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Bevakning
Kryptering/säkerhet 802.1x RADIUS
Certifikat
Certifiering CE, FCC, VCCI, C-Tick, EN62368-1
Effektiv nätverksstyrning för professionella miljöer
Administrerad L2-funktionalitet i kompakt format
  • Administrerad L2-hantering ger full kontroll över nätverkskonfiguration och trafikstyrning
  • Kompakt djup på 200 mm underlättar installation i utrymmesbegränsade rackmiljöer