Produktnummer: C60-244-30-370-V2
EAN: 4711502640163
Artikelnummer: F25170488
AETEK Switch
Tillverkare: AETEK
EAN: 4711502640163
Artikelnummer: F25170488
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(4.593,60 exkl. moms)
(4.593,60 exkl. moms)
Tillverkare: AETEK
Management features
Switch typ Hanterad; hanterad
Switch-lager L2; L2
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Power over Ethernet (PoE)
Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet 24; 24
Power over Ethernet (PoE)-effekt per port 30 W; 30 W
Total Power over Ethernet (PoE)-budget 370 W; 370 W
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja; Ja
Anslutningar
Antal installerade SFP-moduler 2; 2
Antal Combo SFP-portar 2; 2
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 26
Nätverk
Hastighet vid vidarebefordran 38,688 Mpps; 38,688 Mpps
STP (Spanning Tree Protocol) 802.1d STP, 802.1w RSTP, 802.1s MSTP
VLAN-stöd Ja
Avkänning av kabellängd Ja
Auto MDI / MDI-X Ja
Nätverkstopologi Ja
Data transmission
Switch kapacitet 56 Gbit/s; 56 Gbit/s
Prestanda
Jumbo Frames stöd 9216 bytes
8 kV
Bevakning
Loopskydd Ja
DHCP-funktioner DHCP server
Övrigt
Energisparläge v1, v2c, v3
Strömförsörjning 380 W
Icke-fungerande relativ luftfuktighet (icke kondenserande) Ja
Design
Rackmontering Ja, Nej
Ugn
Antal fläktar 2; 2
Strömtillförsel
AC-inspänning 100 - 240 V; 100 - 240 V
Strömförbrukning (vanlig) 380 W
Överspänningsskydd 6 kV
4 kV
Växelström Frekvens 50 - 60 Hz
Egenskaper
Överspänningsskydd 4 kV
Jumboramar 9216 bytes
Vikt & dimension
Bredd 440 mm; 440 mm
Djup 200 mm; 200 mm
Höjd 44 mm; 44 mm
Vikt 3200 g; 3200,0 g
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 50 ° C; 0-50 °C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 70 ° C; -20-70 °C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 90%; 10-90%
Säkerhet EN62368-1
Certifikat
Certifiering CE, FCC, VCCI, C-Tick, EN62368-1, EN61000-4-5
Effektiv nätverksstyrning för företagsmiljöer
Administrerad L2-funktionalitet i 440 mm format
  • Administrerad L2-hantering ger full kontroll över nätverkskonfiguration och trafikstyrning
  • Bredd på 440 mm möjliggör standardiserad montering i rackskåp