HPE SN6710C 64Gb 24/8 32Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel v2 Switch Administreret 1U
Management features
| Switch typ | hanterad; hanterad |
Anslutningar
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Nej; Nej |
| Antal installerade SFP+-moduler | 8; 8 |
| Antal SFP+-modulplatser | 24; 24 |
| Konsolport | RS-232; RS-232 |
Bevakning
| Åtkomstkontrollista (ACL) | Ja; Ja |
| SSH / SSL-stöd | Ja; Ja |
| Autentiseringstyp | RADIUS, TACACS+; RADIUS, TACACS+ |
| Kryptering/säkerhet | SNMPv3 |
Protokoll
| Lednings Protokoll | SNMP v3; SNMP v3 |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
Design
| Rackmontering | Ja; Ja |
| Formfaktor | 1U; 1U |
| Antal fläktar | 4 fläkt/-ar; 4 fläkt/-ar |
Prestanda
| Mediatyper som stöds | Supports 64 Gb, 32 Gb, and 16 Gb transceivers |
Strömtillförsel
| Strömkälla | AC; AC |
| Strömförsörjning ingår | Ja; Ja |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 2 |
| AC-inspänning | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz; 50/60 hz |
| Strömförbrukning (vanlig) | 286 W; 286 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej; Nej |
Övrigt
| Uppgraderingstyp | Activate additional ports using 8 port upgrade license |
| Valfri programvara | Port upgrade license, Advantage license (1, 3, 5 years), Premier license (1, 3, 5 years) |
| Port hastighetsklass | 64 Gb |
| Tekniska egenskaper | Non-disruptive software upgrades, hot-swappable and dual redundant power supplies, hot-swappable fan trays, hot-swappable SFP+ optics, stateful process restart |
| Vikt (imperial) | 8,5 kg (18.7 lbs) |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C; 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C; -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90%; 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95%; 10 - 95% |
| Altitud vid drift | -60 - 2000 m; -60 - 2000 m |
Vikt & dimension
| Bredd | 43,7 mm |
| Djup | 439,4 mm |
| Höjd | 457,2 mm |
| Vikt | 8,5 kg |