IP30 Industrial L2/L4 16-Port
Management features
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L2/L4 |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Molnhanterat | Ja |
| Webbaserad adminstraion | Ja |
| ARP-inspektion | Ja |
| Trafikklassificering | Ja |
| Systemhändelselogg | Ja |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 16 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerade SFP-moduler | 2 |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G stöd | Nej |
| Halv duplex | Ja |
| Full duplex | Ja |
| Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| Överföringsbegränsning | Ja |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Broadcast Storm-kontroll | Ja |
| Länkaggregering | Ja |
| STP (Spanning Tree Protocol) | Ja |
| VLAN-stöd | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 36 Gbit/s |
| Genomströmning | 26,79 Mpps |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 10000 |
Bevakning
| MAC-adressfiltrering | Ja |
| Statisk portsäkerhet | Ja |
Design
| Produktens färg | Blå |
| Material, hölje | Metall |
| LED-indikatorer | Ja |
| DIN-skena | Ja |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP30 |
Prestanda
| Fläktlös | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla | AC/DC |
| AC-inspänning | 24 V |
| Likströmsdriftspänning | 9 - 48 V |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 66 mm |
| Djup | 107 mm |
| Höjd | 152 mm |
| Vikt | 829 g |
Certifikat
| Certifiering | FCC Part 15 Class A EN 55032 EN 55035 ICES-003 issue 7 EN50121-4 |