NETGEAR AV Line M4250-40G8XF-PoE++
switch - 40 portar - Administrerad - rackmonterbar
Management features
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L2/L3 |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 40 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP+-modulplatser | 8 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | Ja |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
| 10G stöd | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 240 Gbit/s |
| Genomströmning | 178.56 Mpps |
| Adresstabellstorlek | 16000 poster |
| Latens (1 Gbps) | 2.78 ps |
| Latens (10 Gbps) | 0.73 ps |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Formfaktor | 2U |
| Produktens färg | Svart |
Prestanda
| Ljudnivå Lc IEC | 60 dB |
| Fläktlös | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig) | 912 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Typ av PoE (Power over Ethernet) som stöds | Active PoE |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 40 |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 2880 W |
Miljökrav
| Värmeavgivning | 3113.57 BTU/h |
Vikt & dimension
| Bredd | 440 mm |
| Djup | 86.4 mm |
| Höjd | 350 mm |
| Vikt | 10.28 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | LAN (RJ-45), USB Type-C |
| Manual | Ja |
| Rackmonteringssats | Ja |
Förpackning
| Kuggskenor | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |