NETGEAR GS524UP
switch - 24 portar - ohanterad - rackmonterbar
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 24 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3i, IEEE 802.3p, IEEE 802.3u |
| 10G stöd | Nej |
| Halv duplex | Ja |
| Full duplex | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 48 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Latens (1 Gbps) | 12 ps |
| Paketförmedlingshastighet (1 Gbps) | 1448000 pps |
| Paketbuffertminne | 0.19 MB |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Produktens färg | Grå |
| Material, hölje | Metall |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, PoE, Energiljus, Hastighet |
| Antal fläktar | 2 fläkt/-ar |
Prestanda
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 13497.56 h |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Ingående ström | 8 - 4 A |
| Strömförbrukning (max) | 578.8 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Typ av PoE (Power over Ethernet) som stöds | PoE+ |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 24 |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 60 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 480 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Altitud vid drift | 0 - 3000 m |
| Värmeavgivning | 1976.02 BTU/h |
Vikt & dimension
| Bredd | 390 mm |
| Djup | 220 mm |
| Höjd | 43 mm |
| Vikt | 3.1 kg |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |