Ubiquiti UniFi Pro Max
switch - 24 portar - rackmonterbar
Management features
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L2/L3 |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 22 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Antal 2.5G ethernetportar (koppar) | 22 |
| Antal 10G ethernetportar (koppar) | 2 |
| Antal SFP+-modulplatser | 4 |
| Strömanslutning | AC/DC |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1x |
| 10G stöd | Ja |
| Portspegling | Ja |
| IPv4-rutter | 12000 |
| Överföringsbegränsning | Ja |
| Broadcast Storm-kontroll | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| VLAN-stöd | Ja |
| VLAN-funktioner | Voice VLAN |
| Antal VLAN | 1000 |
Data transmission
| Switch kapacitet | 230 Gbit/s |
| Genomströmning | 115 Gbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran | 171 Mpps |
| Adresstabellstorlek | 32000 poster |
| Statisk routning | Ja |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Paketbuffertminne | 2 MB |
Bevakning
| DHCP-funktioner | DHCP guarding, DHCP relay, DHCP server, DHCP snooping |
| IGMP-snooping | Ja |
| Loopskydd | Ja |
Multicast-funktioner
| Multicast-stöd | Ja |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Staplingsbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktens färg | Grå |
| Material, hölje | SGCC |
| Återställningsknapp | Ja |
| LED-indikatorer | Länk, Hastighet, Status |
| Skärmtyp | LCM |
Strömtillförsel
| Strömkälla | AC/DC/PoE |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Strömförbrukning (max) | 60 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Antal Power over Ethernet 4PPoE (PoE++)-portar | 24 |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 15,4 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 600 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -5 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 442,4 mm |
| Djup | 400 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 6,2 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | Energiljus |
| Rackmonteringssats | Ja |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |