Produktnummer: GSM4210PD-100EUS
EAN: 606449160192
Artikelnummer: F22952455
NETGEAR AV Line M4250-9G1F-PoE+
Tillverkare: NETGEAR
EAN: 606449160192
Artikelnummer: F22952455
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(7.292,00 exkl. moms)
(7.292,00 exkl. moms)
Tillverkare: NETGEAR
NETGEAR AV Line M4250-9G1F-PoE+ - För högpresterande och hanterad switchning
Få NETGEAR AV Line M4250-9G1F-PoE+ idag och uppgradera din AV-switchning till toppklass!
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L2/L3
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 8
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Nätverk
Full duplex Ja
Länkaggregering Ja
Broadcast Storm-kontroll Ja
Överföringsbegränsning Ja
STP (Spanning Tree Protocol) Ja
Data transmission
Switch kapacitet 24 Gbit/s
Adresstabellstorlek 16000 poster
Lagra-och-vidarebefordra Ja
Bevakning
Åtkomstkontrollista (ACL) Ja
IGMP-snooping Ja
Autentisering MAC-baserad auktorisering
SSH / SSL-stöd Ja
Loopskydd Ja
BPDU-filtrering/-skydd Ja
Autentiseringstyp RADIUS
Multicast-funktioner
Multicast-stöd Ja
IPv4 multicast-poster 2000
Design
Rackmontering Ja
Produktens färg Svart
LED-indikatorer PoE, Energiljus, Status
Prestanda
Inbyggd processor Ja
Processor ARM Cortex-A9
Processorfrekvens 1250 MHz
Internminne 2048 MB
Ljudnivå Lc IEC 30.06 dB
Strömtillförsel
Strömkälla AC/DC
Strömförsörjning ingår Ja
AC-inspänning 220 - 240 V
Växelström Frekvens 50 - 60 hz
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja
Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar 8
Power over Ethernet (PoE)-effekt per port 30 W
Total Power over Ethernet (PoE)-budget 110 W
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 50 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 0 - 90%
Fuktighet (förvaring) 0 - 95%
Altitud vid drift 0 - 3000 m
Höjd över havet i avstängt läge 0 - 3000 m
Värmeavgivning 559.55 BTU/h
Vikt & dimension
Bredd 210 mm
Djup 140 mm
Höjd 40 mm