Produktnummer: VSM4320C-100NES
EAN: 606449165074
Artikelnummer: F24568354
NETGEAR M4350 Series M4350-16V4C
Tillverkare: NETGEAR
Produktnummer: VSM4320C-100NES
EAN: 606449165074
Artikelnummer: F24568354
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 22/05-2026
(94.724,80 exkl. moms)
(94.724,80 exkl. moms)
Tillverkare: NETGEAR
Produktnummer: VSM4320C-100NES
Netgear M4350-16V4C - Switch för Effektiv Administrering och Optimal Anslutning
Enkel och Effektiv Administrering
Optimal Anslutning och Prestanda
Säkerhet i Centrum
Kompakt och Snygg Design
En Investering för Framtiden
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L3
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Webbaserad adminstraion Ja
ARP-inspektion Ja
Anslutningar
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Nej
Antal SFP28-ingångar 16
Antal QSFP28-ingångar 4
Strömanslutning AC-ingångskontakt
Nätverk
10G stöd Ja
Policybaserad routing Ja
Full duplex Ja
6till4 tunnel Ja
Länkaggregering Ja
Flödeskontroll Ja
Överföringsbegränsning Ja
Broadcast Storm-kontroll Ja
IPv4-rutter 512
Ipv6-rutter 256
STP (Spanning Tree Protocol) Ja
VLAN-stöd Ja
VLAN-funktioner MAC address-based VLAN, Private VLAN, Voice VLAN
Antal VLAN 4093
Data transmission
Switch kapacitet 1600 Gbit/s
Genomströmning 1190.4 Mpps
Adresstabellstorlek 16000 poster
Lagra-och-vidarebefordra Ja
Latens (10 Gbps) 2.71 ps
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 12000
Paketbuffertminne 256 MB
Bevakning
Åtkomstkontrollista (ACL) Ja
Åtkomstkontrollista (ACL) egress 1023
Åtkomstkontrollista (ACL) ingress 511
IGMP proxy Ja
IGMP-snooping Ja
MAC-adressfiltrering Ja
Statisk portsäkerhet Ja
Autentisering Gäst VLAN, MAC-baserad auktorisering
Root-skydd Ja
Lösenordsskydd Ja
DoS-attacker Ja
Autentiseringstyp RADIUS, TACACS+
Loopskydd Ja
BPDU-filtrering/-skydd Ja
Multicast-funktioner
Multicast-stöd Ja
Multicast listener discovery (MLD)-snooping Ja
Protokoll
Lednings Protokoll SNMP V1, V2, V3
GARP VLAN Registration Protocol (GVRP) Ja
Router-protokoll OSPF, OSPFv2, OSPFv3, RIP, RIP-1, RIP-2
Design
Rackmontering Ja
Staplingsbar Ja
Produktens färg Svart
LED-indikatorer Ja
Luftflödesriktning Bakåtriktat luftflöde
Prestanda
Inbyggd processor Ja
Processor ARM Cortex-A57
Processorfrekvens 1800 MHz
Minnestyp DDR4-SDRAM
Internminne 4096 MB
Flashminne 512 MB
sFlow Ja
Strömtillförsel
Strömkälla AC
Strömförsörjning ingår Ja
Strömförbrukning (vanlig) 143.4 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej
Övrigt
Strömförsörjning 420 W
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 50 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 0 - 90%
Fuktighet (förvaring) 0 - 95%
Altitud vid drift 0 - 3000 m
Höjd över havet i avstängt läge 0 - 3000 m
Vikt & dimension
Bredd 440 mm
Djup 400 mm
Höjd 43.2 mm