Produktnummer: XSM4328FV-100NES
EAN: 606449161397
Artikelnummer: F23566645
NETGEAR M4350 Series M4350-24F4V
Tillverkare: NETGEAR
EAN: 606449161397
Artikelnummer: F23566645
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(29.600,80 exkl. moms)
(29.600,80 exkl. moms)
Tillverkare: NETGEAR
NETGEAR - switch - Administrerad
Management features
Switch typ hanterad
Switch-lager L3
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Webbaserad adminstraion Ja
ARP-inspektion Ja
Anslutningar
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Nej
Antal SFP+-modulplatser 24
Konsolport RJ-45
Antal SFP28-ingångar 4
Antal USB 2.0 anslutningar 2
Strömanslutning AC-ingångskontakt
Nätverk
10G stöd Ja
Full duplex Ja
Policybaserad routing Ja
Broadcast Storm-kontroll Ja
Flödeskontroll Ja
STP (Spanning Tree Protocol) Ja
Ipv6-rutter 256
Överföringsbegränsning Ja
IPv4-rutter 512
Länkaggregering Ja
6till4 tunnel Ja
VLAN-stöd Ja
VLAN-funktioner MAC address-based VLAN, Private VLAN, Voice VLAN
Antal VLAN 4093
Data transmission
Switch kapacitet 680 Gbit/s
Genomströmning 505.92 Mpps
Adresstabellstorlek 16000 poster
Lagra-och-vidarebefordra Ja
Latens (1 Gbps) 1.06 ps
Latens (10 Gbps) 0.63 ps
Statisk routning Ja
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 12000
Paketbuffertminne 32 MB
Bevakning
Åtkomstkontrollista (ACL) Ja
Åtkomstkontrollista (ACL) egress 1023
Åtkomstkontrollista (ACL) ingress 511
IGMP-snooping Ja
IGMP proxy Ja
Statisk portsäkerhet Ja
Autentisering Gäst VLAN, MAC-baserad auktorisering
Loopskydd Ja
Root-skydd Ja
BPDU-filtrering/-skydd Ja
Autentiseringstyp RADIUS, TACACS+
Lösenordsskydd Ja
DoS-attacker Ja
MAC-adressfiltrering Ja
Multicast-funktioner
Multicast-stöd Ja
Multicast listener discovery (MLD)-snooping Ja
Protokoll
Lednings Protokoll SNMP V1, V2, V3
GARP VLAN Registration Protocol (GVRP) Ja
Router-protokoll OSPF, OSPFv2, OSPFv3, RIP, RIP-1, RIP-2
Design
Rackmontering Ja
Staplingsbar Ja
Formfaktor 1U
Produktens färg Svart
LED-indikatorer Ja
Luftflödesriktning Bakåtriktat luftflöde
Prestanda
Inbyggd processor Ja
Processor ARM Cortex-A57
Processorfrekvens 1800 MHz
Minnestyp DDR4-SDRAM
Internminne 2048 MB
Flashminne 512 MB
sFlow Ja
Ljudnivå Lc IEC 61.8 dB
Medeltid mellan fel (MTBF) 12979.02 h
Strömtillförsel
Strömkälla AC
Strömförsörjning ingår Ja
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Ingående ström 6.3 A
Strömförbrukning (vanlig) 119.3 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej
Övrigt
Strömförsörjning 240 W
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 50 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 0 - 90%
Fuktighet (förvaring) 0 - 95%
Altitud vid drift 0 - 3000 m
Höjd över havet i avstängt läge 0 - 3000 m
Värmeavgivning 374.6 BTU/h
Vikt & dimension
Bredd 440 mm
Djup 400 mm
Höjd 43.2 mm