NETGEAR Switch
Gigabit Ethernet (10/100/1000) - 24x portar - 1.5 MB - 440 mm - 52 Gbit/s
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 24 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP-modulplatser | 2 |
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
Power over Ethernet (PoE)
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 24 |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 190 W |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1AB, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Hastighet vid vidarebefordran | 38,6 Mpps |
| Antal VLAN | 256 |
Data transmission
| Switch kapacitet | 52 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 16000 poster |
| Paketbuffertminne | 1,5 MB |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Latens (1 Gbps) | 3,75 µs |
Multicast-funktioner
| Multicast-stöd | Ja |
Management features
| Webbaserad adminstraion | Ja |
Övrigt
| Energisparläge | 1,2c,3 |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (max) | 208,7 W |
Egenskaper
| Strömförbrukning (viloläge) | 11,1 W |
Vikt & dimension
| Bredd | 440 mm |
| Djup | 257 mm |
| Höjd | 43 mm |
| Vikt | 3,53 kg |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 °C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 °C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Antal fläktar | 2 fläkt/-ar |
Prestanda
| Ljudnivå Lc IEC | 26,1 dB |