D-Link DES 1016D
switch - 16 portar
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 16 |
Nätverk
| Full duplex | Ja |
Data transmission
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Maximal överföringshastighet | 0,1 Gbit/s |
Design
| LED-indikatorer | Energiljus |
Prestanda
| Internminne | 2 MB |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Övrigt
| Faktisk dataöverföringshastighet | 100 Mbit/s |
| Produktstorlek (BxDxH) | 324 x 231 x 44,5 mm |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 282 mm |
| Låddjup | 376 mm |
| Förpackningens höjd | 78 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,82 kg |
Tekniska detaljer
| Fraktkartongens längd | 42 cm |
| Ytterförpackningar per lastpall (sjötransport) | 36 styck |
| Produkter per lastpall (sjötransport) | 180 styck |
| Lastpallens totalbredd | 110 cm |
| Lastpallens totallängd | 120 cm |
| Lastpallens bruttovikt (sjötransport) | 376,1 kg |
| Fraktkartongens bredd | 39,2 cm |
| Ytterförpackningar per lastpall (lufttransport) | 24 styck |
| Fraktkartongens höjd | 31,1 cm |
| Antal produkter per innerförpackning | 5 styck |
| Fraktkartongens nettovikt | 9,11 kg |
| Lastpallens bruttovikt (lufttransport) | 256,4 kg |
| Innerförpackningens bruttovikt | 9,97 kg |
| Lastpallshöjd (lufttransport) | 137,9 cm |
| Kvantitet per lastpall (lufttransport) | 120 styck |
| Lastpallshöjd (sjötransport) | 2,03 m |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |