Edimax ES-5500G V3
switch - 5 portar - ohanterad
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
| Switch-lager | L2 |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar | 5 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 10BASE-TX, 1000BASE-T |
| Kabeltyper som stöds | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e |
| Full duplex | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
Data transmission
| Adresstabellstorlek | 2048 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9000 |
| Paketförmedlingshastighet (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Paketförmedlingshastighet (100 Mbps) | 148800 pps |
| Paketförmedlingshastighet (10 Mbps) | 14880 pps |
Design
| Rackmontering | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Likströmsdriftspänning | 5 V |
| Ingående ström | 1 A |
| Strömförbrukning (max) | 2 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 98 mm |
| Djup | 71 mm |
| Höjd | 25,5 mm |
| Vikt | 112 g |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB |
| Bruksanvisning | Ja |
Certifikat
| Certifiering | FCC Class B CE |