LevelOne FEP-0631
switch - 6 portar - ohanterad
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 6 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
| Antal Fast Ethernet (koppar) portar | 4 |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G stöd | Nej |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100 Mbit/s |
Optical fiber
| Överföringsavstånd (max) | 0,25 km |
Data transmission
| Adresstabellstorlek | 1000 poster |
| Paketbuffertminne | 0,448 MB |
Design
| Rackmontering | Nej |
| Staplingsbar | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Metall |
| LED-indikatorer | Länk, PoE, Energiljus |
Prestanda
| Fläktlös | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Likströmsdriftspänning | 48 - 57 V |
| Ingående ström | 1.25 A |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 4 |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 60 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -10 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 80 mm |
| Djup | 30 mm |
| Höjd | 135 mm |
| Vikt | 340 g |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
| Snabbstartsguide | Ja |
Förpackning
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens bredd | 72 mm |
| Låddjup | 145 mm |
| Förpackningens höjd | 202 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 350 g |
Tekniska detaljer
| Lastpallens nettodjup | 80 cm |
| Lastpallens nettohöjd | 150 cm |
| Lastpallens nettobredd | 120 cm |
Certifikat
| Certifiering | CE/FCC |
Logistikdata
| Ursprungsland | Kina |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |