LevelOne FEP-1612W150
switch - 16 portar - rackmonterbar
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 16 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX |
| Kabeltyper som stöds | Cat3, Cat4, Cat5 |
| Full duplex | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 3,2 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 4000 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Paketförmedlingshastighet (100 Mbps) | 148000 pps |
| Paketförmedlingshastighet (10 Mbps) | 14880 pps |
Design
| Produktens färg | Grå |
| Material, hölje | Metall |
| LED-indikatorer | Aktivitet, PoE, Energiljus |
Prestanda
| Buffertstorlek | 160 KB |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Ingående ström | 5 A |
| Strömförbrukning (vanlig) | 150 W |
| Effekt skyddsfunktioner | Överspänning |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 16 |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 75 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 200 mm |
| Djup | 480 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 2,85 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
| Snabbstartsguide | Ja |
Förpackning
| Fötter i gummi | Ja |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens bredd | 250 mm |
| Låddjup | 535 mm |
| Förpackningens höjd | 90 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 3,7 kg |
Certifikat
| Certifiering | CE, FCC |
Logistikdata
| Ursprungsland | Taiwan |
| Ytterförpackningens bredd | 520 mm |
| Ytterförpackningens längd | 560 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 280 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 19,8 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 5 styck |