LevelOne FEU-0512
switch - 5 portar - ohanterad
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
| Antal Fast Ethernet (koppar) portar | 5 |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Full duplex | Ja |
| Halv duplex | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 1 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 1000 poster |
| Paketbuffertminne | 0,744 MB |
Design
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, Energiljus |
| Monteringsbar på väggen | Nej |
Prestanda
| Fläktlös | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla | DC |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Likströmsdriftspänning | 5 V |
| Ingående ström | 0.55 A |
| Strömförbrukning (vanlig) | 1,3 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 88,2 mm |
| Djup | 52,7 mm |
| Höjd | 21,8 mm |
| Vikt | 47 g |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | Ja |
Förpackning
| Förpackningstyp | Låda |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Förpackningens bredd | 123 mm |
| Låddjup | 80 mm |
| Förpackningens höjd | 83 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 140 g |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS, UKCA |
Tekniska detaljer
| Ytterförpackningar per lastpall (lufttransport) | 24 styck |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallshöjd (lufttransport) | 147 cm |
Logistikdata
| Ursprungsland | Kina |
| Ytterförpackningens bredd | 271 mm |
| Ytterförpackningens längd | 430 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 445 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 8 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 50 styck |