LevelOne FGP-1000W90
switch - 10 portar
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 9 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
| Antal Fast Ethernet (koppar) portar | 8 |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar | 1 |
| Antal SFP-modulplatser | 1 |
| Strömanslutning | DC-in-uttag |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Full duplex | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 5,6 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 4000 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Statisk routning | Ja |
| Paketförmedlingshastighet (10 Mbps) | 14880 pps |
| Paketförmedlingshastighet (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Paketförmedlingshastighet (100 Mbps) | 148000 pps |
Bevakning
| DHCP-funktioner | DHCP snooping, DHCP relay |
| SSH / SSL-stöd | Ja |
Design
| Rackmontering | Nej |
| Produktens färg | Grå |
| LED-indikatorer | Aktivitet, PoE, Energiljus |
| På / av-knapp | Ja |
Prestanda
| sFlow | Ja |
Strömtillförsel
| Spänning | 56 V |
| Strömförbrukning (vanlig) | 90 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 82 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 188 mm |
| Djup | 118 mm |
| Höjd | 38 mm |
| Vikt | 1,5 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
Förpackning
| Förpackningstyp | Låda |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Förpackningens bredd | 222 mm |
| Låddjup | 146 mm |
| Förpackningens höjd | 78 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,7 kg |
Certifikat
| Certifiering | CE, FCC, RoHS |
Logistikdata
| Ursprungsland | Taiwan |
| Ytterförpackningens bredd | 420 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |