LevelOne FSW-2450
switch - 24 portar
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 24 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
| Strömanslutning | DC-in-uttag |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX |
| Kabeltyper som stöds | Cat5 |
| Full duplex | Ja |
| Överföringsbegränsning | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 4,8 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 8192 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Paketbuffertminne | 0,16 MB |
Protokoll
| Switch-protokoll | CSMA, CD |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, Energiljus |
Prestanda
| Maximal kabellängd | 100 m |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning (vanlig) | 10 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 140 mm |
| Djup | 440 mm |
| Höjd | 44 mm |
| Vikt | 1,45 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Rackmonteringssats | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 224 mm |
| Låddjup | 486 mm |
| Förpackningens höjd | 77 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 2,13 kg |
Certifikat
| Certifiering | FCC Class A, CE, RoHS |
Logistikdata
| Ursprungsland | Kina |
| Ytterförpackningens bredd | 405 mm |
| Ytterförpackningens längd | 500 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 240 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 11,6 kg |