LevelOne GEP-2421W630
switch - 24 portar - rackmonterbar
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 24 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Kabeltyper som stöds | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e, Cat6, Cat7 |
| Full duplex | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser | Ja |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 48 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 10000 |
| Paketförmedlingshastighet (10 Mbps) | 14880 pps |
| Paketförmedlingshastighet (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Paketförmedlingshastighet (100 Mbps) | 148800 pps |
| Paketbuffertminne | 4,1 MB |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | LAN, PoE, Energiljus |
| Myndighetsgodkännande | EMI: EN55032:2012+AC:2013, EN55022:2010+AC:2011, AS/NZS CISPR 22 Amdt. (2010), EN61000-3-2:2014, EN61000-3-3:2013. EMS: EN55024:2010, IEC61000-4-2:2008, IEC61000-4-3:2006+A1:2007+A2:2010, IEC61000-4-4:2012, IEC61000-4-5:2005, IEC61000-4-6:2013, IEC61000-4-8:2009, IEC61000-4-11:2004 |
| Säkerhet | FCC Class A, CE |
Prestanda
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 55500 h |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Utgångsspänning | 56 V |
| Uteffekt | 30 W |
| Strömförbrukning (vanlig) | 630 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 24 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 200 mm |
| Djup | 44 mm |
| Höjd | 440 mm |
| Vikt | 3,4 kg |
Förpackningens innehåll
| Bruksanvisning | Ja |
| Rackmonteringssats | Ja |
Förpackning
| Förpackningstyp | Låda |
| Fötter i gummi | Ja |
| Förpackningens bredd | 260 mm |
| Låddjup | 95 mm |
| Förpackningens höjd | 540 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 4 kg |
Logistikdata
| Ursprungsland | Taiwan |
| Ytterförpackningens bredd | 510 mm |
| Ytterförpackningens längd | 280 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Ytterförpackningens höjd | 555 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 18 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 5 styck |