LevelOne IFP-0801
switch - 8 portar
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 12 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX |
| Full duplex | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 1,6 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 1000 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Paketbuffertminne | 1 MB |
Design
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Länk, Energiljus, Status |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| DIN-skena | Ja |
| Säkerhet | IEC EN60950-1 |
Prestanda
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 510304 h |
Strömtillförsel
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Strömförbrukning (vanlig) | 5,76 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 4 |
| Power over Ethernet (PoE)-spänningsomfång | 44 - 56 V |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 126 W |
Övrigt
| Plintport | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 105 mm |
| Djup | 36,2 mm |
| Höjd | 142 mm |
| Vikt | 525 g |
Förpackningens innehåll
| Bruksanvisning | Ja |
Förpackning
| DIN-skena inkluderat | Ja |
| Kopplingsplint ingår | Ja |
| Förpackningstyp | Låda |
| Väggmonteringssats | Ja |
| Förpackningens bredd | 165 mm |
| Låddjup | 65 mm |
| Förpackningens höjd | 215 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 730 g |
Certifikat
| Certifiering | EMI: FCC Part 15 Subpart B Class A CE EN 55022 Class A EMC: EN55022, EN55024 EN50155/EN60068-2-6 EN50155/EN60068-2-27 EN50155/EN60068-2-32 |
Logistikdata
| Ursprungsland | Taiwan |
| Ytterförpackningens bredd | 350 mm |
| Ytterförpackningens längd | 240 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Ytterförpackningens höjd | 570 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 12,6 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 16 styck |