MikroTik CRS354-48P-4S+2Q+RM
switch - 48 portar - rackmonterbar
Management features
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L3 |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 48 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Fast Ethernet (koppar) portar | 1 |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar | 48 |
| Antal SFP+-modulplatser | 4 |
| Antal QSFP+-modulplatser | 2 |
| Konsolport | RJ-45 |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| 10G stöd | Ja |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
Prestanda
| Inbyggd processor | Ja |
| Processor | Qualcomm Atheros QCA9531 |
| Minnestyp | Flash |
| Internminne | 128 MB |
| Flashminne | 32 MB |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Strömförbrukning (vanlig) | 85 W |
| Strömförbrukning (max) | 800 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 48 |
| Strömförsörjning via Ethernet | 53 V |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -20 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 443 mm |
| Djup | 382 mm |
| Höjd | 44 mm |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
| Rackmonteringssats | Ja |
Förpackning
| Skruvar medföljer | Ja |
Certifikat
| Certifiering | CE/RED, EAC, RoHS |