TP-Link TL-SG1008P
switch - 8 portar - ohanterad
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar | 8 |
| Fiberoptiska kontakten | LuxCis |
| Typ av minneskort | MMC Mobile |
| Strömanslutning | DC-in-uttag |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11j |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 100BASE-T |
| Kabeltyper som stöds | Cat6a |
| Full duplex | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000 Mbit/s |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| VLAN-funktioner | IP subnet–based VLAN |
| Typ av VLAN-mappning | 2:2 VLAN Mapping |
Optical fiber
| Fiber Ethernet-kablar teknik | 40GBASE-LR4 |
Data transmission
| Switch kapacitet | 16 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 4800 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
Bevakning
| DHCP-funktioner | DHCPv6 client |
| Algoritmer för schemaläggning av köer | SP |
| Kryptering/säkerhet | HTTPS |
| Autentisering | Auto VLAN |
| Autentiseringstyp | HWTACACS |
| MAC-adressposter | Blackhole-MAC-adressinmatning |
Protokoll
| Router-protokoll | IP |
| IPv4- och IPv6-funktioner | IPv6 Telnet |
Design
| Rackmontering | Nej |
| Produktens färg | Hasselnöt |
| Material, hölje | Polymer |
| LED-indikatorer | Fel |
| Luftflödesriktning | Framåtriktat luftflöde |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 1 |
| Likströmsdriftspänning | 48 V |
| Ingående ström | 1.25 A |
| Strömförbrukning (vanlig) | 53 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Typ av PoE (Power over Ethernet) som stöds | Active PoE |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 4 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 171 mm |
| Djup | 98 mm |
| Höjd | 27 mm |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
| Manual | Ja |
Förpackning
| Förpackningstyp | Låda |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Certifikat
| Certifiering | CE, FCC, RoHS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |