Teltonika TSW100
switch - 5 portar - ohanterad
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
Data transmission
| Adresstabellstorlek | 2000 poster |
| Jumboramar | 9216 |
| Paketbuffertminne | 0,128 MB |
Design
| Produktens färg | Blå, Metallisk |
| Material, hölje | Aluminium |
| LED-indikatorer | Energiljus, Status |
Strömtillförsel
| Likströmsdriftspänning | 7 - 58 V |
| Strömförbrukning (max) | 129 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 4 |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 120 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 115 mm |
| Djup | 95 mm |
| Höjd | 32 mm |
Certifikat
| Certifiering | CE/RED, EAC, RoHS, WEEE Draft ETSI EN 301 489-1 V2.2.0, Draft EN 301 489-19 V2.1.0, Draft ETSI EN 301 489-52 V1.1.0 EN 61000-4-2:2009 EN 300 511 V12.5.1, ETSI EN 301 908-1 V11.1.1, ETSI EN 301 908-2 V11.1.2, ETSI EN 301 908-13 V11.1.2 EN 61000-4-3:2006 + A1:2008 + A2:2010 EN 61000-4-4:2012 EN 61000-4-5:2014 EN 61000-4-6:2014 EN 61000-4-11:2004 |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |