Produktnummer: XGS1010-12-ZZ0102F
EAN: 4718937633708
Artikelnummer: F24624314
Zyxel XGS1010-12
Zyxel XGS1010-12
Tillverkare: ZyXEL
EAN: 4718937633708
Artikelnummer: F24624314
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(1.726,40 exkl. moms)
(1.726,40 exkl. moms)
Tillverkare: ZyXEL
Zyxel XGS1010-12 - v2 - switch - 12 portar - Administrerad
Management features
Switch typ Ohanterad
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 8
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Antal 2.5G ethernetportar (koppar) 2
Antal SFP+-modulplatser 2
Nätverk
Full duplex Ja
Flödeskontroll Ja
Auto MDI / MDI-X Ja
Datahastighet för Ethernet-LAN 10,100,1000 Mbit/s
Data transmission
Switch kapacitet 66 Gbit/s
Hastighet vid vidarebefordran 49 Mpps
Adresstabellstorlek 16000 poster
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 12000
Paketbuffertminne 1.5 MB
Bevakning
Åtkomstkontrollista (ACL) Ja
Design
Rackmontering Nej
Produktens färg Grå
Återställningsknapp Ja
LED-indikatorer Ja
Strömtillförsel
Strömkälla AC/DC
Strömförsörjning ingår Ja
AC-inspänning 100 - 240 V
Likströmsdriftspänning 12 V
Ingående ström 1.5 A
Strömförbrukning (max) 15.61 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Nej
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -40 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 90%
Fuktighet (förvaring) 10 - 90%
Vikt & dimension
Bredd 250 mm
Djup 104 mm
Höjd 24 mm
Vikt 768 g
Förpackning
Förpackningens bredd 306 mm
Låddjup 225 mm
Förpackningens höjd 64 mm