ASUS ZenWiFi Pro ET12
Wifi-system - Wi-Fi 6E - skrivbordsmodell
Design
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Energiljus, Status |
| Antenntyp | Intern |
| Antenner mängd | 10 |
| Återställningsknapp | Ja |
Trådlös LAN
| Wi-Fi-band | Triband (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz) |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Dataöverföringshastighet via WLAN (första bandet) | 1148 Mbit/s |
| Dataöverföringshastighet via WLAN (andra bandet) | 4804 Mbit/s |
| Dataöverföringshastighet via WLAN (tredje bandet) | 4804 Mbit/s |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Kryptering/säkerhet | WPA3-PSK, WPA-Enterprise, WPA-PSK, WPA2-Enterprise, WPA2-PSK |
| IGMP-snooping | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Gästanvändare | Ja |
| VPN-stöd | VPN Client L2PT VPN Client OVPN VPN Client PPTP VPN Server IPSec VPN Server OVPN VPN Server PPTP |
Egenskaper
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Flashminne | 256 MB |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Brandväggssäkerhet | Keyword filter, Network service filter, URL filter |
| Beamforming | Ja |
| Föräldrakontroll | Ja |
| SSID-sändning | Ja |
| MU-MIMO-teknik | Ja |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 3 |
| Ethernet WAN | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 110 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| AC-adapter, nätspänning | 19 V |
| AC-adapter, maxbelastning | 2,37 A |
Vikt & dimension
| Bredd | 115 mm |
| Djup | 115 mm |
| Höjd | 241 mm |
| Vikt | 1,5 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 434 mm |
| Låddjup | 280 mm |
| Förpackningens höjd | 165 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 4,5 kg |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85171800 |