Mercusys Halo H70X (3-pack) Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Wi-Fi 6 (802.11ax) Hvid Intern
Design
| Produkttyp | Mesh-system |
| Produktens färg | Vit |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antenntyp | Intern |
| Maximal täckning | 550 m² |
| Återställningsknapp | Ja |
Trådlös LAN
| Wi-Fi-band | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Dataöverföringshastighet via WLAN (första bandet) | 574 Mbit/s |
| Dataöverföringshastighet via WLAN (andra bandet) | 1201 Mbit/s |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11k, IEEE 802.11n, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v |
| Kryptering/säkerhet | WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3 |
| Antal gästnätverk (5 Ghz) | Ja |
| Antal gästnätverk (2,4 Ghz) | Ja |
| Anslutning av nätverk till internet genom ett bredbandsmedium (PPPoe) | Ja |
| Statisk IP | Ja |
| Dynamisk IP | Ja |
| Gästanvändare | Ja |
Egenskaper
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Brandväggssäkerhet | SPI Firewall |
| DHCP-server | Ja |
| DHCP-klient | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 3 |
| Likströmsingång | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 128 mm |
| Djup | 81 mm |
| Höjd | 83,7 mm |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | 3 styck |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Antal enheter som ingår | 3 styck |
| Ethernet-kabel | Ja |