PLANET LRP-101U-KIT netværk forlænger Netværkssender & -modtager Blå 10, 100 Mbit/s
Prestanda
| Modell | Nätverkssändare och -mottagare |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 500 m |
| Kabeltyper som stöds | Cat5e, Cat6, Cat6a, Cat6e, Cat7 |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100 Mbit/s |
| Automatisk MDIX IEEE | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
Nätverk
| Kabelteknik | 10/100Base-T(X) |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u |
| Kryptering/säkerhet | 128-bit AES |
Anslutningar
| Antal RJ-45 portar (sändare) | 1 |
| Antal RJ-45 portar (mottagare) | 1 |
Design
| Produktens färg | Blå |
| Material, hölje | Metall |
| Monteringssätt | Vägg |
| LED-indikatorer | Ja |
| Certifiering | FCC Part 15 Class A, CE |
Strömtillförsel
| Utgångsspänning | 48 V |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -20 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 75 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
Vikt & dimension
| Sändare, bredd | 9,4 cm |
| Sändare, djup | 7 cm |
| Sändare, höjd | 2,6 cm |
| Sändarens vikt | 193 g |
| Mottagare, bredd | 9,4 cm |
| Mottagare, djup | 7 cm |
| Mottagare, höjd | 2,6 cm |
| Mottagarvikt | 190 g |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |