TP-Link TL-WA855RE
V5 - räckviddsökare för wifi - Wi-Fi
Prestanda
| Modell | Nätverkssändare och -mottagare |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 300 Mbit/s |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100 Mbit/s |
| WPS tryckknapp | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows 98SE, Windows NT, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
Antenn
| Antenner mängd | 2 |
| Antenntyp | Extern |
| Sändningseffekt (CE) | 15 dBm |
Nätverk
| Kabelteknik | 10/100Base-T(X) |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Maximal överföringshastighet för trådlöst LAN | 300 Mbit/s |
| Wi-Fi-band | Singel-band (2,4 GHz) |
| Kryptering/säkerhet | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
Design
| Produktens färg | Vit |
| Material, hölje | Plast |
| Återställningsknapp | Ja |
| Certifiering | CE, FCC |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 3,6 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 80 mm |
| Djup | 40 mm |
| Höjd | 77,3 mm |
Förpackningens innehåll
| Bruksanvisning | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Kabel inkluderad | LAN (RJ-45) |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 156,5 mm |
| Låddjup | 101,5 mm |
| Förpackningens höjd | 89 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 190 g |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |