QLogic 10Gb SFP+ SR Optical Transceiver
SFP+ sändar/mottagarmodul - 10GbE
Prestanda
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Maximal dataöverföringshastighet | 10000 Mbit/s |
| Gränssnittstyp | SFP+ |
| Stöd för MMF (Multi-mode fiber) | Ja |
| SFP-sändtagarstandard | SR |
| Våglängd | 850 nm |
| Kabelteknik | 10GBASE-SR |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3u |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
Egenskaper
| Stöd för hot-plug | Ja |
Certifikat
| Certifiering | MSA |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 85% |
Vikt & dimension
| Bredd | 13.4 mm |
| Djup | 56.5 mm |
| Höjd | 8.5 mm |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85369010 |