ViewSonic
34" | VA | UWQHD | 1ms | 180Hz
Display
| Skärm diagonal | 34" |
| Upplösning | 3440 x 1440 pixlar |
| HD-typ | UltraWide Quad HD |
| Native bildförhållande | 21:9 |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Responstid (MPRT) | 1 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1500R |
| Kontrastförhållande (medel) | 4000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 80000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 180 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Diagonal skärmstorlek | 87 cm |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgdjup | 8 bit |
| sRGB-täckning (typisk) | 104% |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 10 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 2 |
| Hörlursutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 120 mm |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | 0 - 60° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 25° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 31 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 47 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 47 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0.5 W |
| Strömförbrukning (max) | 51 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 808 mm |
| Djup (med stativ) | 289.42 mm |
| Vikt (med stativ) | 6.6 kg |
| Bredd (utan stativ) | 808 mm |
| Djup (utan stativ) | 116.93 mm |
| Höjd (utan stativ) | 363.92 mm |
| Vikt (utan stativ) | 5.7 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 990 mm |
| Låddjup | 170 mm |
| Förpackningens höjd | 472 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8.8 kg |