iiyama ProLite TF1015MC-B3 skärm - 10.1" - IPS - 29ms
WXGA 1280x800
Tillverkare: iiyama
Produktnummer: TF1015MC-B3
Artikelnummer: F24960237
iiyama ProLite TF1015MC-B3 skärm &#45 10.1" &#45 IPS &#45 29ms
Tillverkare: iiyama
Produktnummer: TF1015MC-B3
Artikelnummer: F24960237
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(3.964,00 exkl. moms)
(3.964,00 exkl. moms)
Produktnummer: TF1015MC-B3
Display
Skärm diagonal 10.1"; 25,6 cm (10.1")
Upplösning 1280 x 800 pixlar; 1280 x 800 pixlar
HD-typ HD; HD
Native bildförhållande 16:10; 16:10
Skärmtyp LED; LED
Paneltyp IPS; IPS
Pekskärm Ja; Ja
Pekskärmsteknik Projekterat kapacitivt system; Projekterat kapacitivt system
Touch-teknik Flerpunktsberöring
Antalet samtidiga beröringspunkter 10; 10
Ljusstyrka (max) 500 cd/m²
Ljusstyrka (normal) 500 cd/m²
Ljusstyrka 500 cd/m²; 425 cd/m²
Svarstid (medel) 29 ms; 29 ms
Skärmform Platt; Platt
Kontrastförhållande (medel) 800:1; 800:1
Max uppdateringsfrekvens 75 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°; 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°; 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger; 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,1695 x 0,1695 mm; 0,1695 x 0,1695 mm
Horisontellt sökområde 30 - 49,7 kHz; 30 - 49,7 kHz
Bildstorlek horisontalt 21,7 cm
Bildstorlek vertikalt 13,6 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 49,7 kHz
Diagonal skärmstorlek 25,7 cm; 25.7 cm
Ytans hårdhet 7H; 7H
Maximal bildfrekvens 75 fps
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Ändamål Universal
Bortstötning av handflata Ja
Design
Positionering på marknaden Business
Produktens färg Svart; Svart
Främre infattning Svart
Glastjocklek 3,3 mm; 3.3 mm
Produktdesign Interaktiv plattskärm
Orientering Horisontell / Vertikal
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
Antal portar uppströms Ja
USB Touch port Ja
Kvalitet på VGA (D-Sub) porten Ja
DVI-port Nej; Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja; Ja
Antal Displayportar Ja; Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
VGA (D-Sub) ingångsportar Ja
USB-port Ja
HDCP Ja; Ja
Nätverk
Nätverksansluten (Ethernet) Ja; Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja; Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm; 100 x 100 mm
Monteringsbar på väggen Ja; Ja
Skärmgränssnitt (OSD) Ja; Ja
Antal OSD språk 7; 7
Plug & Play-kompatibel Ja; Ja
LED-indikatorer Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) C; C
Energieffektivitetsklass (HDR) Ej tillgänglig; Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 6 kWh; 5,7 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 6 W; 6 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,7 W; 1.5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W; 0.3 W
AC-adapter, nätspänning 12 V
Nätaggregatstyp Extern
Energieffektivitetsskalning A till G; A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 378636; 378636
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C; 0 - 40 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 60 ° C; -20 - 60 ° C
Förpackning
Förpackningens bredd 310 mm; 310 mm
Låddjup 370 mm; 310 mm
Förpackningens höjd 160 mm; 160 mm
Vikt inkl. förpackning 2.7 kg; 2,7 kg
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderad AC, DisplayPort, HDMI, USB; AC, USB, HDMI, DisplayPort
Fjärrkontroll ingår Ja; Ja
Snabbstartsguide Ja; Ja
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 260,5 mm
Djup (med stativ) 39,5 mm
Höjd (med stativ) 183,5 mm
Vikt (med stativ) 1,4 kg
Bredd (utan stativ) 260,5 mm
Djup (utan stativ) 39,5 mm
Höjd (utan stativ) 183,5 mm
Vikt (utan stativ) 2,7 kg
Skärmbredd 260.5 mm
Visa djupet 39.5 mm
Visa höjd 183.5 mm
Visa vikt 1.4 kg
Hållbarhet
Hållbarhetscertifiering ErP
Övrigt
Internationellt skydd (IP) kod IP65; IP65
AC-adapter inkluderad Ja
Bredd 260,5 mm
Ljud ut (miniuttag) Ja; Ja
Djup 39,5 mm
Kontrollpanel Menu, Scroll up/ Brightness, Scroll down/ Contrast, Select, Power
Antal USB-portar Ja; Ja
Förpackningarnas innehåll AC adapter, external control pad
Aktiv skärmyta (B x H) 216,96 x 135,6 mm; 216,96 x 135,6 mm
Placeringar som kan användas inomhus; inomhus
Certifikat för överensstämmelse CE, cULus, EAC, REACH, RoHS, UKCA, WEEE
Ljusstyrka 425 cd/m²
Höjd 183,5 mm