Produktnummer: LS27D302GAUXEN
EAN: 8806095803036
Artikelnummer: F25323918
Samsung Essential S3 S27D302GAU skärm &#45 LED-bakgrundsbelysning &#45 27" &#45 IPS &#45 5ms
EU Energy Class D
EU Energy Label
Datablad
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS27D302GAUXEN
EAN: 8806095803036
Artikelnummer: F25323918
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 23/05-2026
(1.704,00 exkl. moms)
(1.704,00 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS27D302GAUXEN
Denna skärm är designad för att maximera din produktivitet och underhållning med Full HD-upplösning på 1920x1080 vid imponerande 100Hz. Oavsett om du använder den för arbete eller spel kommer du att uppskatta den skarpa bildkvaliteten och detaljerna som denna skärm levererar.
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
HD-typ Full HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
LED-bakgrundsbelysning Nej
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 250 cd/m²
Skärmens ljusstyrka (min) 200 cd/m²
Svarstid (medel) 5 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande Mega Kontrast
Max uppdateringsfrekvens 100 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildstorlek horisontalt 59,8 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Diagonal skärmstorlek 68 cm
Färgområdesstandard NTSC
NTSC-täckning (typisk) 72%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Flimmerfriteknik Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd mikrofon Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Business
Produktens färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
Kvalitet på VGA (D-Sub) porten Ja
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
HDMI-version 1.4
Hörlursutgång Nej
Nätverk
Wi-Fi Nej
Nätverksansluten (Ethernet) Nej
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Nej
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -2 - 21°
Skärmgränssnitt (OSD) Nej
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) D
Energieffektivitetsklass (HDR) Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 16 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 16 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 25 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Nätaggregatstyp Extern
Energieffektivitetsskalning A till G
Miljökrav
Temperatur vid drift 10 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 612,7 mm
Djup (med stativ) 200,4 mm
Höjd (med stativ) 470 mm
Vikt (med stativ) 2,9 kg
Bredd (utan stativ) 612,7 mm
Djup (utan stativ) 36,2 mm
Höjd (utan stativ) 360,9 mm
Vikt (utan stativ) 2,4 kg
Förpackning
Typ av stativ Enkelt stativ
Förpackningens bredd 710 mm
Låddjup 403 mm
Förpackningens höjd 100 mm