Dis 27 Samsung S27FG904XU IPS Silver
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS27FG904XUXEN
EAN: 8806097022510
Artikelnummer: F25227613
EU Energy Class F
EU Energy Label
Datablad
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LS27FG904XUXEN
EAN: 8806097022510
Artikelnummer: F25227613
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(15.718,40 exkl. moms)
(15.718,40 exkl. moms)
Produktnummer: LS27FG904XUXEN
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 2160 x 3840 pixlar
HD-typ 4K Ultra HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LED
Paneltyp IPS
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Max uppdateringsfrekvens 165 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1 miljarder färger
Bildstorlek horisontalt 59,7 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Diagonal skärmstorlek 68 cm
HDR-stöd Ja
Färgområdesstandard sRGB
sRGB-täckning (typisk) 99%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Ja
Typ av NVIDIA G-SYNC G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium
Flimmerfriteknik Ja
Spelfunktioner Ultrawide GameView
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 10 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Silver
Fötter färg Silver
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Typ av USB-port uppströms USB Typ B
Antal portar uppströms Ja
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-utgångens version 1.4
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Monteringsbar på väggen Ja
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 12 cm
Svängarm Ja
Pivot vinkel -92 - 92°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -3 - 15°
Bild-i-bild Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 26 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 44 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 26,1 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 78 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Nätaggregatstyp Extern
Energieffektivitetsskalning A till G
Miljökrav
Temperatur vid drift 10 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 614,1 mm
Djup (med stativ) 203,3 mm
Höjd (med stativ) 541,5 mm
Vikt (med stativ) 7,5 kg
Bredd (utan stativ) 614,1 mm
Djup (utan stativ) 46 mm
Höjd (utan stativ) 372,2 mm
Vikt (utan stativ) 4,7 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 834 mm
Låddjup 434 mm
Förpackningens höjd 133 mm