Kensington SmartFit One-Touch Height Adjustable Dual Monitor Arm monteringssats
justerbar arm - för 2 monitorer
Mounting
| Maxvikt | 18 kg; 9 kg |
| Minsta skärmstorlek | 33 cm (13"); 33 cm (13") |
| Antal displayer som stöds | 2 |
| Maximal viktkapacitet (per display) | 9 kg |
| Maximal viktkapacitet (per böjd/utrabred bildskärm) | 9 kg |
| Maximal skärmstorlek | 86,4 cm (34"); 86,4 cm (34") |
| Montage | Klämma; Klämma |
| Monteringssätt | Bord; Bord |
| Monteringsgränssnitt kompatibilitet (min) | 75 x 75 mm |
| Monteringsgränssnitt kompatibilitet (max) | 100 x 100 mm |
| Gränsssnitt för panelmontering | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Skrivbordets tjocklek (min) | 1 cm; 1 cm |
| Skrivbordets tjocklek (max) | 8,5 cm; 8,5 cm |
| Genomföringsfäste, bordsskivans tjocklek (max) | 5 cm |
Ergonomi
| Höjdjustering | Ja; Ja |
| Typ av höjdjustering | Gasfjäder; Manuell |
| Höjdjusteringsintervall | 170 - 505 mm; 170 - 505 mm |
| Lutningsjustering | Ja; Ja |
| Lutningsvinkel | -90 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Vridningsvinkel | 90°; 180° |
| Rotation | Ja |
| Rotationsvinkel | 180°; 90° |
| Panoreringsvinkel | -90 - 90° |
Design
| Material, hölje | Aluminium, Plast, Stål |
| Produktens färg | Svart |
| Enkel installation | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 1100 mm |
| Djup | 125 mm |
| Höjd | 670 mm |
| Vikt | 6,03 kg; 7 kg |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Förpackningens bredd | 572 mm |
| Låddjup | 132 mm |
| Förpackningens höjd | 465 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 7,8 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| VESA-fäste ingår | Ja |
Övrigt
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Certifiering | Prop 65, BIFMA |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bredd | 483 mm |
| Ytterförpackningens längd | 587 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 254 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 16,6 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 2 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 85299097 |