HP ScanJet Enterprise Flow 5000 s5
dokumentskanner - desktop - USB 3.0
Skanning
| Maximal skanningsstorlek | 216 x 3100 mm; 216 x 3100 mm |
| Optisk skanningsupplösning | 600 x 600 DPI |
| Färgskanning | Ja |
| Dubbelsidig skanning | Ja |
| Ingång, färgdjup | 24 bit |
| Gråskalenivå | 256 |
Design
| Skanningstyp | Arkmatad skanner |
| Produktens färg | Vit; Vit |
| Displaytyp | LCD |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Inbyggd display | Ja |
Prestanda
| Bildsensortyp | CMOS CIS |
| Daglig arbetscykel (max) | 7500 sidor; 7500 sidor |
| Skanning till | USB |
| Scanningsdrivrutiner | ISIS, ICA, TWAIN, WIA |
| Ljudnivå vid skanning | 65 dB; 65 dB |
| Internminne | 512 MB |
| Inbyggd processor | Ja; Ja |
| HP segment | Business |
Inmatningskapacitet
| Kapacitet för automatisk dokumentmatare | 80 ark |
Pappershantering
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4; A4 |
Anslutningar
| USB-port | Ja |
Strömtillförsel
| Nätaggregatstyp | AC; AC |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,1 W; 0,1 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,1 W; 0,1 W |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Spänning | 90 - 264 V; 90 - 264 V |
| Strömförbrukning i väntläge | 1,3 W; 1,3 W |
Vikt & dimension
| Bredd | 310 mm |
| Djup | 198 mm |
| Höjd | 190 mm |
| Vikt | 3,8 kg |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja; Ja |
| Förpackningens bredd | 397 mm |
| Låddjup | 248 mm |
| Förpackningens höjd | 303 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,6 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB, AC |
| Medföljande programvara | Windows: HP WIA-skanningsdrivrutin, HP TWAIN-skanningsdrivrutin (32- och 64-bitars), HP Scan Premium, HP Scanner Tools Utility, OpenText ISIS |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja; Ja |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR, EPEAT, EPEAT Silver |
| Hållbara tekniker och material | RoHS-kompatibel |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11; Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11 |
| Linux operativsystem som stöds | Ja; Ja |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; Windows 8.1; Windows 7; macOS 10.13 High Sierra; macOS 10.14 Mojave; macOS 10.15 Catalina; Linux |
| Minsta systemkrav | macOS Catalina 10.15, macOS Mojave 10.14, macOS High Sierra 10.13, Microsoft Windows 10, 8.1, 7, XP: 32/64-bit, 2008 R2, 2012 R2, 2016, 2019, 2 GB available hard disk space, CD-ROM/DVD drive or Internet connection, USB port, Microsoft Internet Explorer |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, MacOS; Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, MacOS |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 15 - 80% |
Certifikat
| Elektromagnetisk kompatibilitet | CISPR 22:2008 & CISPR 32:2012/EN 55032:2012 - Class B, EN 61000-3-2:2014, EN 61000-3-3:2013, EN 55024:2010 |
Övrigt
| Rekommenderade system krav | macOS Catalina 10.15; macOS Mojave 10.14; macOS High Sierra 10.13; Microsoft Windows 10; 8.1; 7; XP; 32/64-bit; 2008 R2; 2012 R2; 2016; 2019; 2 GB available hard disk space; CD-ROM/DVD drive or Internet connection; USB port; Microsoft Internet Explorer. macOS Catalina 10.15; macOS Mojave 10.14; macOS High Sierra 10.13; 1 GB available hard disk space; Internet required; USB.; Microsoft Windows 11; 10; 8.1; 7; 32-bit and 64-bit; 2008 R2; 2012 R2; 2016; 2019; 2 GB available hard disk space; CD-ROM/DVD drive or Internet connection; USB port; Microsoft Internet Explorer. macOS Catalina 10.15,macOS Mojave 10.14; macOS High Sierra 10.13; 1 GB HD; Internet required; USB. |
| Andra operativsystem som stöds | Linux; Linux |
| Rekommenderad luftfuktighet vid drift | 30 - 70% |
| Innehåll i lådan | HP ScanJet Enterprise Flow 5000 s5; Strömkabel; Strömadapter; USB-kabel; Skannermotor; Flygblad; Installationsguide |
| UNSPSC-kod | 43211711 |
| Certifikat för överensstämmelse | CECP, RoHS |
| Mediatyper som stöds | Cut Sheet Paper; Printed Paper (Laser and ink); Pre-Punched Paper; Bank Checks; Business Cards; Freight Bills; Carbonless forms; Plastic Carrier sheets for easily damaged documents; Previously stapled media with staple removed; Plastic cards (up to 1.24 mm thickness) |
| Rekommenderad användningstemperatursintervall | 17,5 - 25 ° C |
| Bildkomprimeringsformat | BMP, JPEG, PNG, TIFF |
| Certifiering | CISPR 22:2008 & CISPR 32:2012/EN 55032:2012 - Class B, EN 61000-3-2:2014, EN 61000-3-3:2013, EN 55024:2010 |
Logistikdata
| Pallet-mått (B x L x H) | 1200 x 1000 x 1972 mm |
| Produkter per lastpall | 72 styck |
| Ursprungsland | Kina |
| Harmonized System (HS)-kod | 8471608000; 8471608000 |
| Lager per lastpall | 6 styck |
| Pallvikt (imperial) | 425,9 kg (939 lbs); 425,9 kg (939 lbs) |
| Lastpallens bruttovikt | 426 kg |
| Pallet-mått (B x D x H) (imperial) | 1198,9 x 1000,8 x 1971 mm (47.2 x 39.4 x 77.6"); 1198,9 x 1000,8 x 1971 mm (47.2 x 39.4 x 77.6") |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 12 styck |