Ricoh fi-7460
dokumentskanner - desktop - USB 3.0
Skanning
| Maximal skanningsstorlek | 304,8 x 5588 mm |
| Optisk skanningsupplösning | 600 x 600 DPI |
| Färgskanning | Ja |
| Dubbelsidig skanning | Ja |
| Utgång, färgdjup | 24 bit |
| Filmskanning | Nej |
| ADF Scan-hastighet (b / w, A4) | 60 ppm |
| ADF Scan-hastighet (färg, A4) | 60 ppm |
| Duplex ADF Scan-hastighet (färg, A4) | 120 IPM |
| Duplex ADF Scan-hastighet (b / w, A4) | 120 IPM |
| Färgläge för svart/vit skanning | Gråskala, monokrom |
Design
| Skanningstyp | ADF + scanner med manuell matning |
| Produktens färg | Grå, Vit |
| Inbyggd display | Ja |
Prestanda
| Bildsensortyp | Dual CCD |
| Ljuskälla | Vit LED (x 4) |
| Scanningsdrivrutiner | ISIS, TWAIN |
Inmatningskapacitet
| Kapacitet för automatisk dokumentmatare | 100 ark |
Pappershantering
| Mediatyper som stöds vid scanning | Plain paper |
| Detektering av flerarks inmatning | Ja |
| Högsta ISO A-seriestorlek | A3 |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4, A8 |
| Media-tjocklek (min) | 1.4 mm |
| Mediavikt, automatisk dokumentmatare | 27 - 413 g/m ^ |
| Minsta skanningsområde (ADF) | 50,8 x 69 mm |
| Största skanningsområdet (ADF) | 304,8 x 431,8 mm |
Anslutningar
| USB-port | Ja |
| USB-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Uttagstyp | C5 |
| Standardgränssnitt | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
Strömtillförsel
| Nätaggregatstyp | AC |
| Strömförbrukning (vanlig) | 36 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0.35 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0.35 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 1.4 W |
| Spänning | 100-240 V |
Vikt & dimension
| Bredd | 380 mm |
| Djup | 209 mm |
| Höjd | 168 mm |
| Vikt | 7.6 kg |
Förpackning
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens bredd | 505 mm |
| Låddjup | 302 mm |
| Förpackningens höjd | 330 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 9.9 kg |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, USB |
| Drivrutiner medföljer | Ja |
| Medföljande programvara | PaperStream IP, PaperStream Capture, Software Operation Panel, Error Recovery Guide, Scanner Central Admin tools, ScanSnap Manager, Scan to Microsoft SharePoint, ABBYY FineReader, 2D barcode for PaperStream |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Systemkrav
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 x64, Windows Server 2008 x64, Windows Server 2012 R2 x64, Windows Server 2012 x64, Windows Server 2016 x64 |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 5 - 35 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
Övrigt
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Logistikdata
| Ursprungsland | Indonesien |
| Lastpallens totallängd | 1219 mm |
| Förpackningsfilmens vikt | 15 kg |
| Kvantitet per lastpall (lufttransport) | 24 styck |
| Lastpallshöjd (lufttransport) | 1140 mm |
| Produkter per lastpall (sjötransport) | 40 styck |
| Lastpallshöjd (sjötransport) | 1800 mm |
| Pappersförpackningens vikt | 2.4 kg |
| Kartongförpackningens vikt | 1.2 kg |
| Glass packaging weight | 0 g |
| Polystyrenförpackningens vikt (ESP/EPP) | 200 g |
| Harmonized System (HS)-kod | 8471607000 |
| Träförpackningens vikt | 0 g |
| Metallförpackningens vikt | 0 g |
| Plastförpackningens vikt | 15 kg |
| Lastpallens totalbredd | 1016 mm |