Epson Perfection V39II
Integrerad flatbäddsskanner - desktop - USB 2.0
Skanning
| Maximal skanningsstorlek | 216 x 297 mm |
| Optisk skanningsupplösning | 4800 x 4800 DPI |
| Färgskanning | Ja |
| Dubbelsidig skanning | Nej |
| Ingång, färgdjup | 48 bit |
| Utgång, färgdjup | 24 bit |
| Rörelseupplösning | 4800 DPI |
Design
| Skanningstyp | Flatbäddsskanner |
| Produktens färg | Svart |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Inbyggd display | Nej |
Prestanda
| Bildsensortyp | CIS |
| Ljuskälla | Vit LED |
| Scanners filformat | BMP, JPEG, PDF, TIFF |
| Knappfunktion | Kopia, På, Scan to PDF |
| Scanningsdrivrutiner | ICA, TWAIN |
Pappershantering
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4 |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4 |
| Brev | Ja |
| Legal | Ja |
Anslutningar
| USB-port | Ja |
| USB-version | 2.0 |
Strömtillförsel
| Nätaggregatstyp | USB |
| Strömförbrukning (vanlig) | 2,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,013 W |
Vikt & dimension
| Bredd | 249 mm |
| Djup | 364 mm |
| Höjd | 39 mm |
| Vikt | 1,5 kg |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 80% |
Logistikdata
| Ursprungsland | Indonesien |