Opticon OPN 4000i
streckkodsskanner
Skanning
| Modell | Handhållen steckkodsläsare |
| Upplösning optisk sensor | 1500 pixlar |
| Skanningstyp | 1D |
| Bildsensortyp | CCD |
| 1D -streckkoder (linjära) som stöds | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, EAN-13, EAN-8, GS1-128 (UCC/EAN-128), JAN, MSI, Plessey, S-Code, Telepen, Trioptic, U.P.C. |
| 2D-streckkoder (matriser och staplade) som stöds | Stöds inte |
| Luta läsvinkel | -25 - 25° |
| Pitch läsvinkel | -50 - 50° |
| Yaw läsvinkel | -65 - 65° |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Standardgränssnitt | Bluetooth |
| Bluetooth-version | 2.1+EDR |
Prestanda
| Material, hölje | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS) |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP42 |
| Nycklar mängd | 4 tangenter |
| LED-indikatorer | Ja |
| Alarm | Ja |
| Internminne | 1 MB |
| RAM-kapacitet | 0.1 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 96 MHz |
| Produktens färg | Vit |
| Certifiering | CE, FCC, VCCI, IEC62471-1, EN60950-1, IEC60950-1, EN55022, EN 55022, EN 301 489-1 V1.9.2, EN 301 489-17 V2.1.1, EN 300 328 V1.7.1 |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Antal batterier | Ja |
| Batterikapacitet | 600 mAh |
| Batterispänning | 3.7 V |
| Batteriets livslängd | 25 h |
Vikt & dimension
| Bredd | 36 mm |
| Djup | 21.5 mm |
| Höjd | 83 mm |
| Vikt | 53 g |
Förpackning
| Kabel inkluderad | USB |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 85% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716070 |