Epson WorkForce Pro WF-C5890DWF BAM
multifunktionsskrivare - färg
Utskriftshastighet
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Automatisk |
| Utskriftsteknologi | Bläckstråleskrivare |
| Utskrift | Färgutskrift |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Maximal upplösning | 4800 x 1200 DPI |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Brev) | 16 ppm |
| Utskriftshastighet (färg, normal kvalitet, A4/US Letter) | 16 ppm |
| Utskriftshastighet (ISO / IEC 24734), mono | 25 IPM |
| Utskriftshastighet (ISO / IEC 24734), färg | 25 IPM |
| Tid för första utskrift (svart) | 4,8 s |
| Tid för första utskrift (färg) | 5,3 s |
Kopiera
| Kopiering | Färgkopiering |
| Maximal kopieringsupplösning | 600 x 1200 DPI |
| Maximalt antal kopior | 999 kopior |
| Storleksändring kopieringsmaskin | 25 - 400% |
Skanning
| Skanning | Färgscanning |
| Optisk skanningsupplösning | 1200 x 1200 DPI |
| Maximal skannerupplösning | 1200 x 2400 DPI |
| Skanningsteknik | CIS |
| Skanning till | E-post, FTP, Network folder, PC, USB |
| Bildkomprimeringsformat | JPEG, TIFF |
| Dokument som stöds |
Fax
| Fax | Färgfaxning |
| Modemhastighet | 33,6 Kbit/s |
| Faxminne | 550 sidor |
| Felkorrektionsläge (Error Correction Mode - ECM) | Ja |
Egenskaper
| Rekommenderad arbetscykel | 250 - 5000 sidor per månad |
| Driftcykel per månad | 75000 sidor per månad |
| Duplex-funktioner | Skriv ut |
| Antal bläckpatroner | 4 |
| Skrivarfäger | Svart, Cyan, Magenta, Gul |
Ingående och utgående kapacitet
| Automatisk dokumentmatare (ADF) | Ja |
Pappershantering
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4 |
| Pappersfackets typ av media | Plain paper, återvunnit papper |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-seriestorlekar (B0 ... B9) | B5, B6 |
| Icke-ISO utskriftsmaterial av olika storlek | Executive, Legal, Letter |
| Pappersfackets mediavikt | 64 - 160 g/m ^ |
Anslutningar
| Direktutskrift | Ja |
| USB-port | Ja |
| USB-kontakt | USB Type-A |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 2 |
Nätverk
| Wi-Fi | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Lednings Protokoll | HTTP, DHCP, BOOTP, APIPA, DDNS, mDNS, SNTP, SLP, WSD, LLTD, SMTP, POP3, IEEE 802.1X, ARP, GARP, ICMP, IGMP, DCHP, HTTPS, XMPP, LDAP, LDAPS, SNMP 1.0, SNMP 2.0c, SNMP 3.0, SNMP Trap |
| Mobil utskriftsteknik | Apple AirPrint, Epson Connect, Google Cloud Print |
Design
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Positionering på marknaden | Business |
| Inbyggd display | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Kontrolltyp | Röra |
| Färgdisplay | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (genomsnittligt operativt) | 27 W |
| Strömförbrukning (driftläge) | 11,7 W |
| Strömförbrukning i väntläge | 1,2 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,2 W |
| Typisk elföbrukning | 0,18 kWh/vecka |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 425 mm |
| Djup | 535 mm |
| Höjd | 357 mm |
| Vikt | 18,7 kg |