Boompods Beachboom
högtalare - för bärbar användning - trådlös
Högtalare
| Antal talare | 1 |
| Antal passivhögtalare | 1 |
Audio
| Uteffekt (RMS) | 5 W |
| Frekvensområde | 20 - 20000 hz |
| Impedans | 2,2 Ω |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 60 dB |
| Känslighet | -42 dB |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Frekvensområde | 2,4 - 2,48 GHz |
| 3,5 mm kontakt | Nej |
| Aux-In | Nej |
| USB-laddningsport | Ja |
Design
| Produkttyp | Bärbar monohögtalare |
| Produktens färg | Blå |
| Volymkontroll | Knappar |
| På / av-knapp | Ja |
| Skyddsfunktioner | Vattentät |
| Internationellt skydd (IP) kod | IPX7 |
| LED-indikatorer | Laddning |
Prestanda
| Rekommenderad användning | Mobiltelefon/Smartphone |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| FM-radio | Nej |
Strömtillförsel
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Batterikapacitet | 1200 mAh |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 4,44 wh |
| Batterispänning | 3,7 V |
| Drifttid för batteri | 5 h |
| Laddningstid | 2 h |
| Likströmsdriftspänning | 3.3 - 4.25 V |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB typ A till USB typ C |
| Bruksanvisning | Ja |
Logistikdata
| Garantiperiod | 1 År |