"JBL Flip 7
Squad"
Högtalare
| Antal talare | Ja |
| Högtalartyp | 2-vägs |
| Diskanthögtalare | Ja |
| Antal tweeter förare | Ja |
| Disktanthögtalare diameter | 1,6 cm; 1,52 cm (0.6") |
| Bashögtalare | Ja |
| Antal woofer-drivenheter | Ja |
Audio
| Uteffekt (RMS) | 25 W |
| Subwoofer RMS-effekt | 25 W |
| Bashögtalarens RMS-effekt | 25 W |
| Diskanthögtalarens RMS-effekt | 10 W |
| Frekvensområde | 60 - 20000 hz |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 80 dB |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP |
| USB-anslutning | Ja; USB Type-C |
| AirPlay | Nej |
Design
| Produktdesign | Cylinder |
| Produktens färg | Khaki |
| Volymkontroll | Knappar |
| Inbyggd display | Nej |
| Skyddsfunktioner | Vattentät |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP67 |
Prestanda
| Rekommenderad användning | Universal |
| Ljudformat som stöds | Stöds inte |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Hands free läge | Nej |
| FM-radio | Nej |
Amplifier
| Förstärkare | Inbyggd |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri, USB |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 4800 mAh |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 17,28 wh |
| Drifttid för batteri | 14 h |
| Laddningstid | 2,5 h |
| Laddningseffekt som krävs (min) | 7,5 W; 15 W |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
| USB-strömleverans | Nej |
Vikt & dimension
| Bredd | 93 mm |
| Djup | 212 mm |
| Höjd | 110 mm |
| Vikt | 565 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 103 mm |
| Låddjup | 235 mm |
| Förpackningens höjd | 122 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 826 g |
| Förpackningstyp | Upphängbar förpackning |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Nej |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Garantisedel | Ja |
| Säkerhetsark | Ja |
Logistikdata
| Garantiperiod | 2 År |
| Harmonized System (HS)-kod | 8518210000 |
| Ursprungsland | Kina |
Övrigt
| Förpackningens vikt | 1167 kg |