ATEN VanCryst VE1843
video/ljud/infraröd/USB/seriell/nätverksförlängare - HDBaseT 3.0
Egenskaper
| Modell | Repeater för AV-utrustning |
| Maximal upplösning | 4096 x 2160 pixlar |
| Kabeltyper som stöds | Cat6a |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| Max uppdateringsfrekvens | 240 hz |
| Frontpanelskontroll (TX) | Ja |
| Frontpanelskontroll (RX) | Ja |
| Infrarött (IR) frekvensområde | 30 - 56 kHz |
| Bandbredd | 18 Gbit/s; 600 MHz |
| Fötter i gummi | Ja |
| 3D kompatibilitet | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 800 (WXGA), 1400 x 1050 (SXGA+), 1400 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA), 3840 x 2160, 4096 x 2160 |
| HDCP | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Material | Metall |
| Impedans | 100 Ω |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| RJ-45 ingångsportar | Ja |
| RJ-45 utgångsportar | Ja |
| HDBaseT-port | Ja |
| HDMI-in | Ja |
| Antal HDMI-utgångar | Ja |
| Antal USB-portar | 2 |
| USB-version | 2.0 |
| USB-anslutning | USB Type-A, USB Typ B |
| Fjärrstyrd (IR) ingång | Ja |
| Seriellt gränssnitt | RS-232 |
| Seriella portar | Ja |
| Ljudutgång | Ja |
| Ljudanslutning | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 150,9 mm |
| Djup | 171,5 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Vikt | 640 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 95 mm |
| Låddjup | 265 mm |
| Förpackningens höjd | 220 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,4 kg |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Kabel inkluderad | USB |
| IR-sändare ingår | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
| IR-mottagare ingår | Ja |
Tekniska detaljer
| Ursprungsland | Taiwan |
| Förpackningsvolym | 5663,37 cm ^ |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bredd | 232 mm |
| Ytterförpackningens längd | 500 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 283 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 7,55 kg |
| Ytterkartongens nettovikt | 5,87 kg |
| Ytterförpackningens volym | 32847,54 cm ^ |
| Produkter per ytterförpackning | 5 styck |