VivoLink
Extender Kit - video/audio/infrarød/seriel forlænger - RS-232, HDMI, HDBaseT
Egenskaper
| Modell | Sändare och mottagare för AV-utrustning |
| Maximal upplösning | 4096 x 2160 pixlar |
| Kabeltyper som stöds | Cat5e |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Orörd överföring av CEC | Ja |
| IR-överföring | Ja |
| Orörd överföring av RS-232 | Ja |
| Orörd överföring av HDCP | Ja |
| HDCP- och EDID-förbikoppling | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Typ av fjärrkontroll | IR + RS232 |
| Bandbredd | 10,2 Gbit/s |
| LED-indikatorer | Ja |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Videolägen som stöds | 3840p |
| Produktens färg | Svart |
| HDBaseT-certifierad | Ja |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| RJ-45 ingångsportar | Ja |
| RJ-45 utgångsportar | Ja |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal HDMI-utgångar | Ja |
| HDMI-in | Ja |
| RS-232-utgångar | Ja |
| RS-232-ingångar | Ja |
| Video UT | Ja |
| Videoingång | Ja |
| Fjärrstyrd (IR) ingång | Ja |
| 3,5 mm-utgång | Ja |
| Fjärrstyrd IR-utgång | Ja |
| 3,5 mm in | Ja |
| Seriellt gränssnitt | RS-232 |
| Seriella portar | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Arbetsspänning (sändare) | 24 V |
| Arbetsspänning (mottagare) | 24 V |
| Uteffekt | 1,25 A |
| Strömförbrukning (sändare) (max) | 10 W |
| Strömförbrukning (mottagare) (max) | 10 W |
| Extern strömadapter | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 90% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -10 - 50 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 184 mm |
| Djup | 159 mm |
| Höjd | 152 mm |
| Vikt | 480 g |
| Mottagare (B x D x H) | 152 x 84 x 16 mm |
| Mottagarvikt | 196 g |
| Sändarens mått (BxDxH) | 152 x 84 x 16 mm |
| Sändarens vikt | 186 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | 2 styck |
| Förpackningens bredd | 184 mm |
| Låddjup | 159 mm |
| Förpackningens höjd | 152 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 938 g |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Typer av nätkontakter som ingår | EU |
| Monteringsfästen ingår | Ja |
| IR-mottagare ingår | Nej |
| IR-sändare ingår | Nej |
Tekniska detaljer
| Stöd för ljud | Ja |