Jabra Engage 65 Stereo
headset
Prestanda
| Produkttyp | Headset |
| Bärstil | Huvudband |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Binaural |
| Produktens färg | Svart |
| Knappar | Volym +, Volume - |
| Volymkontroll | Knapp |
| Virtuellt surroundljud | Nej |
| Pulsmätare | Nej |
| Rörelsesensor | Ja |
| Benledningssensor | Nej |
| Over The Air-uppdateringar (OTA) | Nej |
| Seriekoppling (daisy chain) | Nej |
| Tryck för att tala funktion (PPT) | Nej |
| Power Bass | Nej |
| Unified communications | Ja |
| Tryckutjämning i örat | Nej |
| PBAP (Phonebook access profile) | Nej |
| Musikuppspelning | Ja |
| DECT-ansluten | Ja |
| På / av-knapp | Nej |
| Automatisk anslutning | Nej |
| Renoverad | Nej |
| Optimerad för | Skype for Business;Unified Communication |
| Hörselskyddstekniker | Jabra PeakStop |
| HD-röstkvalitet | Ja |
| Fungerar med Amazon Alexa | Nej |
| Gångjärn av stål | Nej |
| Ursprungsland | Kina |
| Lämplig för användning i land/plats | Europa |
| Certifiering | Microsoft;Zoom |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| USB-anslutning | Ja |
| USB-kontakt | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | AAC, SBC |
| Täckning, trådlös router | 150 m |
Hörlurar
| Typ av örondel | Supraaural |
| Hörlurarnas frekvens | 40 - 16000 hz |
| Ljuddämpning | Nej |
| HearThrough | Nej |
Mikrofon
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 10000 hz |
| Brusreducerande mikrofon | Ja |
| Mikrofon, riktning | Riktad |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Mikrofondämpning | Ja |
Basstation
| Basstation med touchscreen | Nej |
| Basstationens vikt | 203 g |
Batteri
| Batterikapacitet | 650 mAh |
| Samtalstid | 13 h |
| Laddningstid | 1,5 h |
| Batteriladdningsindikation | Ja |
| Utbytbart batteri | Ja |
| Batterispänning | 7,5 V |
| Snabb laddning | Nej |
| Stand-by tid | 52 h |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
Musikspelare
| FM-radio | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -10 - 55 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 141 mm |
| Djup | 32 mm |
| Höjd | 169 mm |
| Vikt | 83 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 190 mm |
| Låddjup | 147 mm |
| Förpackningens höjd | 95 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 530 g |
Förpackningens innehåll
| Laddningsställ | Ja |
| Laddningsfodral | Nej |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Väska | Nej |
| Basenhet inkluderat | Ja |
| Kabel inkluderad | Phone, USB |
| Öronkuddsmaterial | Konstläder |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Ytterförpackningens bredd | 300 mm |
| Ytterförpackningens längd | 395 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 206 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 4,77 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 8 styck |
Tekniska detaljer
| Enkel parning | Nej |
| Multianslutning | Nej |
Strömtillförsel
| Laddningsport USB Typ-C | Nej |
Leverantörsfunktioner
| Laddningstid | 90 min |
Övrigt
| Automatisk volymjustering | Ja |
| RJ-9-kontakt | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Nej |
| Talade instruktioner | Nej |
| Språk för röstguidning | Engelska, Franska, Tyska, Japanska, Spanska |
| Andra operativsystem som stöds | Linux |
| Röststyrning | Nej |
| Samtalshantering | Remote Call Control (RCC) |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
| Equalizer | Ja |
| Öronkuddetyp | Leatherette size L |
| Modell | DECT telephone handset |
| Applikationer som stöds | Jabra Direct;Jabra Xpress |
| Högtalartelefon | Nej |
| Skyddsfodral | Nej |
| Automatisk avstängning | Nej |
| Batterinivåindikator | Ja |
| Funktioner för flera telefonlurar | 4 |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Förpackningarnas innehåll | Headset;AC charger;Phone adapter cable;User documents;Headset base unit;USB cable |