LG 32LQ63006LA 32" LED-bakgrundsbelyst LCD-TV
Full HD
Display
| Skärm diagonal | 81,3 cm (32") |
| HD-typ | Full HD |
| Skärmtyp | LED |
| Skärmform | Platt |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
TV tuner
| Typ av tuner | Digital |
| Digitalt signalformatsystem | DVB-S2, DVB-T2 |
Smart-TV
| Smart-TV | Ja |
| Internet-TV | Ja |
| Installerat operativsystem | WebOS |
| Operativsystemversion | 22 |
| Stöd för Apple AirPlay 2 | Ja |
| HbbTV | Ja |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)-version | 2.0.1 |
| Videoappar | Catch-up TV |
Audio
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 10 W |
| Inbyggd ljuddekoder | Dolby Digital |
| Förstärkt returkanal för audio (eARC) | Ja |
Nätverk
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Miracast | Ja |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Färgnamn | Ceramic Black |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 200 x 200 mm |
| Rullbar skärm | Nej |
Prestanda
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| HDR-stöd | Ja |
| Smartphone fjärrsupport | Ja |
Anslutningar
| HDMI-version | 1.4 |
| Ljudreturkanal (ARC) | Ja |
| PC-In (D-Sub) | Nej |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Digital optisk utgång för ljud | 1 |
| Vanligt gränssnitt (CI) | Ja |
| Common interface Plus (CI+) | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
Management features
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 27 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 40 kWh |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 736 mm |
| Djup (med stativ) | 180 mm |
| Höjd (med stativ) | 464 mm |
| Vikt (med stativ) | 4,7 kg |
| Bredd (utan stativ) | 736 mm |
| Djup (utan stativ) | 82,9 mm |
| Höjd (utan stativ) | 437 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,65 kg |
| Stativ, bredd | 60,6 cm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 812 mm |
| Låddjup | 142 mm |
| Förpackningens höjd | 510 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,85 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Skrivbordsstativ | Ja |