Keychron V5 Max
tangentbord - QMK/VIA, anpassat mekaniskt, helt monterat reglage - kolsvart Inmatningsenhet
Tangentbord
| Rekommenderad användning | Universal |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Gränssnitt | Trådlös RF + Bluetooth |
| Tangentteknik | Mekaniska tangentbrytare |
| Pekredskap | Nej |
| Tangentbordets formfaktor | 96% |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Tangentmaterial | Polybutylentereftalat (PBT) |
| Tangenter | Double shot |
| Tangentbordsknapparnas livstid | 80 miljoner tecken |
| Tangentbordstangentens profil | Hög profil |
| Windowstangent | Ja |
| Programmerbara snabbtangenter | Ja |
| Tangentnedslagshöjd | 4 mm |
| Aktiveringskraft | 55 g |
| Flertangentsregistrering (rollover) | N-tangent rollover |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Pollningsfrekvens | 90,1000 hz |
| Inbyggt minne | Ja |
| Inbyggd minneskapacitet | 256 KB |
| Bluetooth-version | 5.1 |
| På / av-knapp | Ja |
Design
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | RGB LED |
| Färg på bakgrundsbelysning | Röd/Grön/Blå |
| Justerbar bakgrundsbelysning | Ja |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Justerbar tangentbordshöjd | Ja |
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Material | Plast |
Egenskaper
| USB-anslutning | USB Type-C |
| Löstagbar kabel | Ja |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri, USB |
| Batterityp för tangentbord | Inbyggt batteri |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 4000 mAh |
| Drifttid för batteri | 225 h |
| Uppladdningsbara | Ja |
| Laddningstid | 5 h |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
Mus
| Mus inkluderad | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -10 - 50 ° C |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 391,5 x 148,7 x 29,6 mm |
| Tangentbordsvikt | 925 g |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | 1 styck |
| Mottagare medföljer | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Nej |