KIOXIA CD8P-V Series KCD8XPUG6T40
6400 GB - PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
Egenskaper
| NVMe-version | 2.0 |
| Solid-state drive kapacitet | 6,4 TB |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Gränssnitt | PCI Express 5.0 |
| NVMe | Ja |
| Minnestyp | BiCS FLASH TLC |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| Avsedd arbetsbelastning | Mixed Use (MU) |
| Slumpvis läsning (4 kB) | 2000 IOPS |
| Random skrivning (4KB) | 400 IOPS |
| H/W PLP-funktion | Ja |
| End-to-End-dataskydd | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 2500000 h |
| DWPD (drive writes per day) | 3 |
| Skyddsfunktioner | Stöttålig, Vibrationssäker |
Strömtillförsel
| Driftspänning | 12 V |
| Strömförbrukning (max) | 21 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 5 W |
Vikt & dimension
| Bredd | 69,8 mm |
| Djup | 15 mm |
| Höjd | 100,5 mm |
| Vikt | 130 g |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 73 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Vibrationer vid drift | 2,17 G |
| Stötar vid drift | 1000 G |
Övrigt
| Produktens färg | Silver |
| Garantiperiod | 5 År |