LevelOne FEP-1601W120
switch - 16 portar - rackmonterbar
Tillverkare: LevelOne
Produktnummer: FEP-1601W120
EAN: 4015867199848
Artikelnummer: F6938980
LevelOne FEP-1601W120
LevelOne FEP-1601W120
LevelOne FEP-1601W120
LevelOne FEP-1601W120
LevelOne FEP-1601W120
LevelOne FEP-1601W120
LevelOne FEP-1601W120
LevelOne FEP-1601W120
LevelOne FEP-1601W120
LevelOne FEP-1601W120
Tillverkare: LevelOne
Produktnummer: FEP-1601W120
EAN: 4015867199848
Artikelnummer: F6938980
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(3.360,00 exkl. moms)
(3.360,00 exkl. moms)
Produktnummer: FEP-1601W120
LevelOne FEP-1601W120 - Switch med 16 portar
Beställ din LevelOne FEP-1601W120 Switch idag
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 16
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Fast Ethernet (10/100)
Nätverk
Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
10G stöd Nej
Full duplex Ja
Auto MDI / MDI-X Ja
Flödeskontroll Ja
Autonegotiation Ja
Data transmission
Switch kapacitet 3.2 Gbit/s
Adresstabellstorlek 4000 poster
Lagra-och-vidarebefordra Ja
Paketförmedlingshastighet (10 Mbps) 14880 pps
Paketförmedlingshastighet (100 Mbps) 148000 pps
Design
Rackmontering Ja
Produktens färg Grå
LED-indikatorer Aktivitet, PoE, Energiljus
På / av-knapp Ja
Prestanda
Buffertstorlek 160 KB
Strömtillförsel
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50 - 60 hz
Ingående ström 5 A
Strömförbrukning (vanlig) 120 W
Effekt skyddsfunktioner Överspänning
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja
Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet 16
Power over Ethernet (PoE)-effekt per port 30 W
Total Power over Ethernet (PoE)-budget 112 W
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 45 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -40 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 90%
Fuktighet (förvaring) 10 - 90%
Vikt & dimension
Bredd 480 mm
Djup 118 mm
Höjd 44 mm
Vikt 2.2 kg
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderad AC
Bruksanvisning Ja
Förpackning
Förpackningstyp Låda
Förpackningens bredd 222 mm
Låddjup 146 mm
Förpackningens höjd 78 mm
Vikt inkl. förpackning 400 g
Certifikat
Certifiering FCC, CE, RoHS
Logistikdata
Ursprungsland Taiwan
Ytterförpackningens bredd 420 mm
Ytterförpackningens längd 310 mm
Harmonized System (HS)-kod 85176990
Ytterförpackningens höjd 260 mm